Odlitky a spol.

 

 

Přehled vybraných menších výrobců modelové železnice:

Uvedeni jsou pouze vybraní menší výrobci, jméno firmy je odkazem na příslušnou stránku. Seznam modelových velikostí ve druhém sloupci vždy začíná tou velikostí, které se výrobce věnuje nejvíce.

firma (odkaz) velikost sortiment
šedé odlitky H0, TT, N epoxidové odlitky skříní lokomotiv a vozů
Jan Máša H0, TT epoxidové odlitky skříní lokomotiv, tramvají a vozů
Radovan Kwasnica H0, TT obtisky řadových tabulek, štítků a nápisů na lokomotivy a vozy
Václav Šátek - ozubená kola pro pohony, dvojkolí (mosaz)

Chcete sem přidat informace o vašich výrobcích?

Rád přijmu pod střechu svých slušně navštěvovaných stránek další výrobce. Máte-li zájem, napište mi. Zatím jsem ještě nikoho neodmítl, jen mi to někdy déle trvá, ale dopředu oznamuji, že si budu vybírat a možná někdy někoho odmítnu. Mám zájem uveřejňovat zde hlavně ty, co nemají vlastní internetovou prezentaci jinde, ale ani to není nepřekonatelnou podmínkou. Pokud se váš sortiment příliš často nemění, sepište to a já to už nějak uveřejním. Nezabývejte se příliš grafickou úpravou, raději stránku sjednotím s jednotným vzhledem mého webu. Za určitých okolností je možné dokonce abyste si údržbu vašich stránek umístěných u mne prováděli sami - to by se hodilo těm, kteří častěji mění sortiment.

To vše pro vás udělám zcela zdarma. Na stránce bude uveden kontakt na vás a předpokládám, že zájemci se budou obracet především přímo na vás. Na oplátku by mi udělalo radost (ale nijak si to nevynucuji), kdybyste na svých letácích tiskli též adresu této vaší stránky (tj. například: http://www.litomysky.cz/bix/mojevyroba.htm). Tím budou vaši zákazníci směřováni i na moje stránky.

způsob předání podkladů

Nejprve napište, že máte o uveřejnění zájem. Pokud se dohodneme, připravíte další podklady. Text vaší nabídky stačí napsat přímo do e-mailu, není třeba provádět žádné formátování, jen rozčlenit na nadpisy a odstavce. Tabulky pošlete jako přílohu např. ve formátu xls (excel, nebo stačí i txt). Obrázky posílejte nejlépe ve formátu jpg (fotografie - soubory posílejte raději větší já už si je oříznu na výsledný formát a velikost cca 50-100kB, obvykle publikuji obrázky o šířce 680 bodů) nebo gif (vhodné pro ostatní grafiku). Nebude-li toho moc, poradím si snad i s jinými formáty a velikostmi souborů. Já vaše podklady nějak zpracuji a výsledek publikuji na webu. Okamžitě po publikování vás na to upozorním, abyste se případně mohli ozvat se svými připomínkami.

Všechno posílejte na některou naši adresu.

Objednávky výrobků menších českých výrobců

Ve většině případů doporučuji obracet se přímo na výrobce, případně na jeho distribuci, kontakt je u každého výrobce uveden. Nedoporučuji obracet se na adresy náležející k www.litomysky.cz (není-li u příslušné výroby výslovně uveden opak (jako např. u oWo)), a to ani v případě, že byste mne tím chtěli odměnit za zpracování stránek. Výrobky většinou nevedu skladem a i když jsem schopen je zajistit, je to pro mne spíš starost navíc a také se tím prodlužuje dodací lhůta. Vzhledem k tomu, že jsem plátcem DPH a většina drobných výrobců nikoliv, tak jsem navíc nucen zboží dodanit a tedy zvýšit jeho cenu o tradičních 19%.

Jsou ovšem případy, kdy se přece jenom vyplatí sdružit objednávky - především u zásilek do zahraničí, kde je drahé poštovné. Možnosti jsou různé. Dokonce je možné zboží zaplatit předem, bankovním převodem dvěma částkami (jednou neplátci DPH a druhou plátci DPH) a obdržet jeden balík se dvěma účty. Je to trochu složité, ale když je potřeba, jde i toto.

Co odnes čas:

Existovaly spousty drobných výrobců, jen pár jsem jich zpracoval pro stránky, ale dalo mi to trochu práce a je škoda tu práci zahodit. Jednou se to nějakému badateli v oboru historie českého modelářství bude hodit..

firma (odkaz) velikost sortiment poznámka
Viliam Čambalík - oWo TT, H0 podvozky pro vozy, různé díly (nárazníky, houkačky, budky), plastové převody výroba zrušena tuším v roce 2011
Filip Kaněk H0e epoxidové odlitky skříní lokomotiv a vozů zrušená výroba
RJM H0 stavba lokomotiv z odlitků vlastně ani nevím jak a kdy to skončilo?

nahoru
Novinky
Aktuálně
OBCHOD
TT    1:120
N    1:160
Z    1:220
H0    1 : 87
Velikosti S a 0
1 : 32 a větší
Magne-Matic
Pára a lodě
Materiály
Krajina
Stromy
Kolejiště
Skutečné dráhy
Pečky - Kouřim
Odlitky a spol.

Šedé odlitky
Odlitky Máša
Tabulky Kwasnica
Kolečka Šátek
Součástky oWo
RJM - Lokomotivy H0
Odlitky Kaněk

 

 

Home ] Novinky ] Aktuálně ] OBCHOD ] TT    1:120 ] N    1:160 ] Z    1:220 ] H0    1 : 87 ] Velikosti S a 0 ] 1 : 32 a větší ] Magne-Matic ] Pára a lodě ] Materiály ] Krajina ] Stromy ] Kolejiště ] Skutečné dráhy ] Pečky - Kouřim ] [ Odlitky a spol. ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.