K&S

 

K&S Engineering

kovové materiály pro modeláře

Jsem distributorem K&S Engeneering v České republice

 

Firma K&S Engineering dodává široký sortiment kovových materiálů pro modeláře. Těžištěm sortimentu jsou profily, trubky, tyče a plechy z mosazi, ale dodává i výrobky z dalších kovů (měď, cín, hliník, ocel) a některé nejzákladnější nástroje pro práci s těmito materiály.


Na snímku je jen část z nesmírně bohatého sortimentu kovových materiálů pro modeláře dodávaných firmou K&S. Zboží je umístěno ve stojanech upravených pro zavěšení na stěnu prodejny. Nejen vinou imperiálních rozměrů, dosud používaných v USA, jsou bohužel stojany poněkud nepřehledné.

Profily, tyče, trubky a dráty

Jsou základní částí sortimentu a vyrábí se jich obrovské množství druhů. Profily mají očištěný povrch a odstraněné otřepy po řezání. U vybraných řad uzavřených profilů (trubek a jeklů) je možné vzájemně zasouvat menší profily do větších. Podrobněji jsou tyto teleskopické vlastnosti probrány na zvláštní stránce. Zvláštní péče je věnována profilům s katalogovými čísly řady K&S 1500 (sem patří mj. všechny mosazné profily vyráběné obráběním a tenkostěnné trubičky), které jsou velmi pěkně baleny do průhledných plastových trubiček (nově se používá ale úspornější balení do úzkých sáčků). Tyto výrobky se většinou dodávají v délce 30 cm (přesněji 305 mm).


Profily katalogových čísel řady K&S 1500, zabalené v plastových trubičkách s barevným špuntíkem, přehledně vystavené v prodejním stojanu.


Detail mosazných úhelníků K&S a jejich krásného prodejního obalu (jehož používání ale firma poslední dobou omezuje).


Ostatní tyče a profily jsou baleny jednodušeji - zde ohýbané profily U.

Leptané plechy

Zajímavou částí sortimentu jsou mosazné plechy, do nichž jsou vyleptány některé jednoduché struktury, jako jsou: pletivo, mříže a žebrované plechy. V této podobě se vyrábějí i stavebnice příhradových nosníků. Firma ale tento sortiment v posledních letech bohužel opouští.


Ukázka leptané stavebnice příhradového nosníku.

Pletivo

Další pozoruhodnou skupinu v sortimentu K&S tvoří různá pletiva a děrované plechy. Děrované plechy lze použít nejspíš pro modelování stěn s opakujícími se otvory, pro struktury jako jsou mříže se hodí spíše přesná pletiva vyráběná leptáním (pletivo čtvercové nebo kosočtvercové), pro jiné účely se hodí ještě řidší pletiva dodávaná většinou v podobě svitků. Z řidších typů pletiv vyrobených z měkkých kovů je možné tvarovat prostorové plochy a tím se výborně hodí pro některé designérské práce.


Ukázka různých typů pletiva dodávaných v podobě svitku.


Prodejní stojan obsahující tenké plechy - fólie a také několik druhů pletiva. Všechny tyto výrobky jsou dodávané v podobě svitků. Jsou vyrobeny z měkkých kovů, takže jsou vhodné pro rytí a různé způsoby prostorového tvarování.

Potřebný materiál si nejsnáze vyberete přímo z úvodní stránky pro modelářské materiály.

Modelový vlnitý plech

Dvě velikosti vlnitého plechu klasického provedení a plech s prolisy, vzhledově připomínající hliníkové šablony, které se u nás svého času používaly na střechy. Všechny varianty se vyrábějí v hliníkovém a měděném provedení. Více se dozvíte na příslušné stránce.


Ukázka různých typů modelového vlnitého plechu.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

Nářadí
Ocelové struny
Sn plechy
Děrování
Vlnitý plech

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] Mosaz Ms ] [ K&S ] Albion Alloys ] Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.