g
Skalpely

 

 

Skalpely a nože

Výrobky Proedge

Základní sortiment nožů (skalpelů) Proedge je očíslován. Čísla přesně vzato nerozlišují nože, ale jejich násadky. Protože jsou ale násadky prodávány téměř vždy s nějakou čepelí, budeme říkat, že jsou to čísla skalpelů. Tato čísla mají význam především pro správný výběr náhradních čepelí, protože každá čepel Proedge se hodí jen pro některé násadky. Pozor. Čísla nožů nejsou shodná s katalogovými čísly Proedge! Každý z nožů se totiž dodává ve více baleních a sadách a ty musí být pochopitelně rozlišeny různými katalogovými čísly. Základní balení (samotné skalpely a malé sady) jsou stručně popsána v posledním sloupci tabulky (0 - volně sypané, B - na kartonu ("blistr"), K - krabička), úplná nabídka (včetně větších sad nářadí) s konkrétními cenami je patrná z ceníku Proedge.

Skalpely jednotlivých čísel jsou standardně osazeny čepelemi uvedenými zde v popisu jednotlivých výrobků. Tyto čepele se považují za součást skalpelu a nejsou v další nabídce (např. v ceníku, nebo v popisech sad nářadí) zmiňovány. Pokud je tedy skalpel dodáván např. v balení s pěti náhradními čepelemi, znamená to, že v sadě je čepelí celkem šest. Jedna nasazená a pět náhradních.

Nabídka skalpelů je poměrně široká, pro správný výběr musíte použít více kritérií. Menší skalpely jsou na jemnější práci, větší na hrubší. Plastová násadka nestudí v ruce, ale kov je kov. Skalpel s plastovými kleštinami je ze všech nejlehčí, ale musíte počítat s menší životností.

Skalpely jsou určené pro práci s papírem, plastem, dřevem, látkou, pryží a filmem. Do některých násadek je možné upevnit také dlátka, pilky a další nástroje. Pro optimální práci se skalpely většinou potřebujete ještě řezací podložku.

Základní řada skalpelů:

číslo

název

popis

obrázek

(čepel se může u jednotlivých katalogových čísel lišit)

dostupná balení

č.kat.

balení

1

malý skalpel pro jemnou práci

Skalpel má hliníkovou násadku s vroubkováním pro dobré držení v ruce. Válcová násadka má průměr 8 mm a délku bez čepele 120 mm. Čepel se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu. Standardně se dodává s čepelí č. 11.

Pro 11001

0 (volně sypaný)

Pro 12001

B (na kartonu)

Pro 13001

B s 5 čepelemi č.11

Pro 14001

B s 5 různými čepelemi

Pro 32620

B sada: č.1,2 a 10 čepelí

Pro 32630

B sada: č.1,3 a 10 čepelí

Pro 63001

K stojan 50 ks

2

střední skalpel

Skalpel má hliníkovou násadku s vroubkováním pro dobré držení v ruce. Válcová násadka má průměr 11 mm a délku bez čepele 120 mm. Čepel se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu. Standardně se dodává s čepelí č. 24.

Pro 11002

0 (volně sypaný)

Pro 12002

B (na kartonu)

Pro 14002

B s 5 různými čepelemi

Pro 32620

B sada: č.1,2 a 10 čepelí

Pro 63002

K stojan 35 ks

3

skalpel ve tvaru pera s plastovou násadkou

Skalpel má plastovou násadku. Násadka s kruhovým průřezem se ke konci zužuje, má největší průměr asi 12 mm a délku bez čepele 120 mm. Čepel se upevňuje do kovových čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu (závit na straně násadky je plastový). Standardně se dodává s čepelí č. 10. Krytka umožňuje zaklesnout zavřený skalpel za okraj kapsy.

Pro 12003

B (na kartonu)

Pro 32630

B sada: č.1,3 a 10 čepelí

Pro 63003

K stojan 50 ks

4

(410)

skalpel s volně otočným břitem

Skalpel má hliníkovou násadku s vroubkováním pro dobré držení v ruce (podobnou jako č.1). Válcová násadka má průměr 8 mm a délku bez čepele 115 mm. Zvláštní čepelka s krátkým ostřím je volně otočná. Skalpel je proto zvláště vhodný pro vyřezávání křivých tvarů, kružnic apod. (Více o tomto výrobku...)

Pro 12004

B (na kartonu)

4

malý skalpel s plastovou rukojetí

Skalpel má příjemnou plastovou rukojeť, ostatní díly (upevnění čepele) jsou kovové. Násadka má kruhový průřez průměru 10 mm a délku bez čepele 121 mm. Čepel se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu (v tomto případě se utahuje na zadním konci násadky). Standardně se dodává s čepelí č. 11. Násadka se vyrábí v pěti různých barvách.

Pro 12041

B modrý

Pro 12042

B zelený

Pro 12043

B fialový

Pro 63004

K stojan 50 ks (směs barev)

5

velký skalpel s plastovou rukojetí

Větší skalpel využijete tam, kde je na práci potřeba více přitlačit. Má hliníkovou násadku s plastovou rukojetí. Rukojeť má výstupky zabraňující protočení nože v ruce. Násadka má délku bez čepele 112 mm a je vhodná též pro pilky, dlátka apod. Čepel (či jiný nástroj) se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu. Standardně se dodává s čepelí č. 19.

Pro 12005

B (na kartonu)

Pro 18005

B s 5 různými čepelemi

Pro 55350

B s pilovým listem č.139 (bez čepele)

Pro 55320

B s pilovým listem č.139 a pokosníkem (bez čepele)

6

velký skalpel s kovovou rukojetí

Větší skalpel využijete tam, kde je na práci potřeba více přitlačit. Má celohliníkovou násadku s šestihrannou rukojetí. Násadka má délku bez čepele 113 mm a je vhodná též pro pilky, dlátka apod. Čepel (či jiný nástroj) se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu. Standardně se dodává s čepelí č. 19.

Pro 15006

T (v tubě)

7

řezbářský nůž

Tento nůž se ze všech skalpelů Proedge hodí pro nejtěžší práce, jako je řezbářství. Má kovovou násadku s plastovou rukojetí. Rukojeť má kruhový průřez z jedné strany zploštělý. Násadka má délku bez čepele 104 mm. Čepel se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením převlečné matice. Standardně se dodává s čepelí č. 101. Vyrábí se v červené a černé barvě.

Pro 15007

T (v tubě)

30

malý skalpel s plastovou rukojetí

Lehký skalpel s šestihrannou rukojetí připomíná tužku. Násadka má délku bez čepele 122 mm. Čepel je upevněna ve dvoučelisťových plastových kleštinách zajištěných kovovou převlečnou maticí. Násadka se vyrábí v šesti různých barvách. Nejlevnější skalpel v nabídce, zahazovací.

Pro 19030

  (volně sypaný)

Pro 63030

K stojan 60 ks (různé barvy)

40

skalpel ve tvaru pera s plastovou násadkou

Skalpel má plastovou násadku kruhového průřezu, ke konci se zužující. Největší průměr je asi 12 mm a délka bez čepele 123 mm. Čepel se upevňuje do čtyřčelisťových kleštin a zajišťuje utažením šroubu (na rozdíl od jinak podobného č.3 jsou závity i kleština kovové). Standardně se dodává s čepelí č. 11. Krytka umožňuje zaklesnout zavřený skalpel za okraj kapsy. Násadka se vyrábí v šesti různých barvách.

Pro 17040

  (volně sypaný)

Pro 63040

K stojan 36 ks

47

skalpel s vysunovacím břitem

Skalpel vzhledově připomíná propisku a vysunování čepele (i její výměna) se také stejně jako u propisky provádí. Skalpel je také možné zaklesnout za okraj kapsy. Válcová násadka má průměr 8 mm a délku cca 140 mm. Většina dílů je z kovu, povrch je černěný, zčásti vroubkovaný. (Více o tomto výrobku...)

Pro 12047

B (na kartonu)

48

skalpel s malým vysunovacím břitem

Skalpel vzhledově připomíná propisku a vysunování čepele (i její výměna) se také stejně jako u propisky provádí. Skalpel je také možné zaklesnout za okraj kapsy. Válcová násadka má průměr 8 mm a délku cca 143 mm. Většina dílů je z kovu, povrch je kovově lesklý nebo eloxovaný, zčásti vroubkovaný. (Více o tomto výrobku...)

Pro 12048

B (na kartonu)

C607

skalpel s vysunovacím břitem

Skalpel vzhledově připomíná propisku a vysunování čepele se jako u propisky také provádí. Je možné jej zaklesnout za okraj kapsy. Násadka má průměr 9 mm a délku cca 140 mm. Je zčásti kovová (s vroubkováním) a zčásti plastová. Náhradní čepele najdete pod číslem 608. (Více o tomto výrobku...)

Pro 60007

B (na kartonu)

 

Větší nože, řezáky, škrabky a odlamovací nože:

náhradní čepele pro tyto nástroje najdete většinou zde

číslo

název

popis

obrázek

dostupná balení

č.kat.

balení

9n

celokovový nůž s výměnnou čepelí

doplň popis

Nůž se standardně dodává se třemi náhradními čepelemi č.92.

Pro 12119

B (na kartonu)

14

odlamovací nůž malý, celokovový

doplň popis

V noži se používá standardní odlamovací čepel šířky 9 mm (to je ta menší). V katalogu Proedge je označena číslem 5 a objednávat ji můžete pod katalogovým číslem Pro 41705.

Pro 12514

B (na kartonu)

20

celokovový nůž s vysouvací čepelí

doplň popis

Nůž se standardně dodává se dvěmi náhradními čepelemi č.92 uloženými ve schránce uvnitř nástroje..

Pro 12820

B (na kartonu)

16055

zavírací nůž s výměnnou čepelí

Celokovový, přitom poměrně lehký zavírací nůž, používaný zejména pro hrubou práci, má hliníkovou rukověť. Neočekávanému zavření nože zabraňuje pojistka. Výměnná čepel č.92 je zajištěna další pojistkou. Nůž se vyrábí v několika barevných provedeních a standardně se dodává s pěti náhradními čepelemi č.92.

Pro 16055

B (na kartonu)

-

plochá škrabka, celokovová

doplň popis

Škrabka se standardně dodává s pěti náhradními čepelemi č.9.

Pro 12605

B (na kartonu)

 

Zvláštní skalpely:

číslo

název

popis

obrázek

dostupná balení

č.kat.

balení

-

dvojitý skalpel pro paralelní řezání

Dvojitý skalpel s nastavitelnou roztečí čepelek slouží především k vyřezávaní rovných i křivých pásů stálé šířky. Dá se také využít na vyřezávání kružnic. Náhradní čepele jsou Pro 40061. (Více o tomto výrobku...)

Pro 57608

K (krabička)

Obrázky poskytla Proedge.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge. Samostatné skalpely mají katalogová čísla začínající jedničkou.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

Skalpel 4 (410)
Skalpely 47 a 48
Skalpel C607
Paralelní skalpel

 

 

Home ] [ Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.