g
Pilky

 

 

Pilky

Výrobky Proedge

nejmenší pilky

Nejmenší pilky z nabídky Proedge (vhodné např. pro vyřezávání malých otvorů ve stísněných podmínkách) si sestavíte z násadek malých typů skalpelů a z nejmenších pilových listů (č. 13, 15 a 27).

čepovky

Stálicí nabídky Proedge jsou malé čepovací pilky složené z násadek větších typů skalpelů a z pilových listů č. 134 - 139. I když tyto pilové listy lze upnout do většiny středních a velkých násadek, nejvhodnější volbou se zdá být násadka č. 5 s plastovou rukojetí. Pro tento účel ji doporučuje i výrobce a dává tuto násadku v kombinaci s příslušnými pilovými listy i do sad nářadí.

Pilky jsou vhodné pro řezání dřeva, plastických hmot a barevných kovů. Pro řezání kovů je oblíbená především pilka č. 139 s nejjemnějšími zuby, která se často používá i na řezání modelových kolejnic. Vhodným doplňkem k čepovací pilce je pokosový přípravek.


Typická čepovka Proedge složená z násadky č. 5 a pilového listu č. 139 (vcelku se to prodává pod katalogovým číslem Pro 55350 - viz níže). obr. Proedge


Názorná ukázka jak si poskládat výbavičku pro řezání čepovací pilkou. Buďto z jednotlivých položek (pak samozřejmě můžete použít místo Pro 40490 kterýkoliv z pilových listů č. 134 - 139), nebo použijete hotovou sadu Pro 55320 nebo Pro 55350.

rámová pila

Pod katalogovým číslem Pro 50676 najdeme malou rámovou pilku. Hloubka rámu pilky je 120 mm, upínají se do ní pilové listy délky 160 mm (zuby jsou v délce cca 125 mm). (Výrobce na obalu udává délku listů 17 cm, ale tím je spíš míněna délka rámu pilky.) Pilové listy jsou čtyř druhů:

pilový list určení
středně hrubý univerzální na dřevo
jemný vhodný na tvrdé dřevo a kovové materiály
zvláště jemný pro řezání tenkých dílů ze dřeva a kovů
na železo všechny kovové materiály

(V návodu se to sice nerozlišuje, ale kromě případu pilky na železo, jsou pod "kovovými materiály" asi míněny jen barevné kovy - měď, mosaz, hliník atd.) Pilové listy lze dokoupit i bez pilky, ale vždy v sadě čtyř kusů různých druhů (podle tabulky). Příslušné katalogové číslo je Pro 40570. (Na začátku roku 2010 tyto samostatné pilové listy nemáme, budou v prodeji asi od poloviny roku.)

Pilové listy je možno v pilce libovolně natáčet. Natočení se nastavuje zatlačením na palce k tomu účelu připravené v místech upnutí listu.


Rámová pila Pro 50676, tak jak se prodává - v sadě se čtyřmi náhradními pilovými listy.


Detail upnutí pilového listu. Na obou koncích pilového listu jsou krátké čepy. Upínací místa na rámu pily jsou opatřena šikmým vybráním, do kterého čepy zapadnou. Po stlačení rámu pily se list uvolní a vyjme. Na snímku je také vidět palec sloužící pro natočení pilového listu. Na snímku je pilový list v přepravní poloze - zuby nahoru.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] [ Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.