Zavřené 15.2m

 

 

Zavřené vozy délky 15.2m (50’)

modely Micro-Trains v měřítku 1 : 220

Mezi vozy Micro-Trains ve velikosti Z najdeme tři různá provedení tohoto vozu. Prozatím jsem stihl připravit jen fotografie vozu s dvojitými dveřmi.


Vůz s dvojitými odsuvnými dveřmi dráhy Atchison, Topeka & Santa Fe. Skutečný vůz ATSF 10055 byl vyroben již v roce 1941 a tedy rozhodně nepatří k "pravým" PS-1. Byl jedním z prvních vozů, které obdržely nátěr s mapou sítě ATSF na jedné bočnici a s jedním z pětice reklamních sloganů na bočnici druhé (na obrázku). Byl určen na přepravu automobilů.

Ve starších materiálech se o těchto modelech psalo jako o typu PS-1 (o PS-1 podrobněji píšeme v souvislosti s velikostí H0), ale nyní se to již nikde neuvádí. Důvody jsou asi podobné jako u čtyřicetistopého vozu.

Protože se vozy PS-1 vyráběly v mnoha různých podvariantách a také byly v průběhu své dlouholeté výroby průběžně zdokonalovány, existuje celá řada, více či méně odlišných provedení. Vzhledově nejnápadnějším rozdílem jsou dveře, které mohou mít různou šířku a různé provedení. Tento detail je výrazný i v měřítku 1:220 a tak Micro-Trains vyrábí hned tři vozy které se liší právě dveřmi. Základním provedením je vůz s jednokřídlými odsuvnými dveřmi (řada katalogových čísel 505), dále je tu vůz s dvoukřídlými odsuvnými dveřmi (řada katalogových čísel 506) a také vůz s předsuvnými dveřmi (řada katalogových čísel 507).

Vozy s odsuvnými dveřmi mají dveře funkční a tedy skutečně odsuvné, což je i v tomto miniaturním měřítku mistrně zvládnuto. Dokonce se vyrábí několik typů dveří, což ještě obohacuje sortiment dalšími podvariantami.

V každém případě modely zasluhují pochvalu, detaily jsou propracovány skutečně velmi jemně a tak tyto vozy, které by měly tvořit základ vozového parku každého modeláře věnujícího se americkým železnicím příslušné doby, rozhodně na kolejišti nebudou dělat ostudu.


Ani tento vůz Gulf, Mobile & Ohio není pravý PS-1, protože ho vyrobila vagónka American Car & Foundry. Pochází z roku 1950, ale model MTL ho zobrazuje ve stavu po dílenské opravě provedené v roce 1967.


Hodně zvětšený obrázek čela vozu ukazuje, jak jemně jsou propracovány všechny detaily.


Detail části bočnice ukazuje především perfektní kvalitu nápisů na voze.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] [ Zavřené 15.2m ] Zavřený dřevěný ] Dobytčák ] Uhlák ] Výsypný PS-2 ] Plošinový krátký ] Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.