Výsypný PS-2

 

 

Uzavřený výsypný vůz typu PS-2

model Micro-Trains v měřítku 1 : 220


PS-2. Víka plnících otvorů nejsou sice otevírací (jako je tomu u podobného modelu Kadee pro velikost H0), ale každopádně jsou vyrobena velice pěkně detailně.

Tyto typické výsypné vozy vyráběla firma Pullman Standard. Vozy byly určeny pro přepravu cementu, písku, potaše a dalších sypkých materiálů, včetně látek agresivních. Jednotlivé série se sice v detailech lišily, ale používalo se pro ně souhrnné označení PS-2 (které je především odlišovalo od vozů zcela jiné koncepce, jako např. od známějších zavřených vozů PS-1).

Vozy PS-2 jsou častým objektem zájmu modelářských firem, ve větších velikostech existuje více továrních modelů (o PS-2 podrobněji píšeme v souvislosti s velikostí H0), ale ve velikosti Z je model Micro-Trains prvním. (Zajímavé je, že ve velikosti N Micro-Trains stejný model nenabízejí, snad je dobrých PS-2 v eNku dost.)

Model Micro-Trains se prodává od poloviny roku 2006 a jeho provedení je tradičně kvalitní, není o tom potřeba psát více stačí si prohlížet obrázky.


Vůz ATSF 82515. Vůz vyrobený v listopadu 1957 jezdil v této podobě až do počátku devadesátých let.


Detailní pohled na čelo vozu (strana s ruční brzdou).


Tento vůz byl pro dráhu DRGW vyroben v červnu 1960 vagónkou Greenville Steel Car v rámci dvacetikusové dodávky. Vůz 18006 dostal v dílnách Burnham nový nátěr v květnu 1967 a jezdil v něm pak až do poloviny 90. let. Tak ho zachycuje i tento model. (Jeden z nápisů na bočnici říká: "prázdný vůz vraťte do Portlandu (v Coloradu)", copak se v takovém Portlandu asi nakládalo?


Vůz BKTY 1311 byl vyroben v únoru 1966 pensylvánským závodem Butler vagónky Pullman Standard. Dostal nátěr v červeném barevném schématu tehdy používaném dráhou "Katy". Model vůz zachycuje ve stavu po dílenské opravě provedené v dubnu 1976 v dílnách Denison.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] Zavřené 15.2m ] Zavřený dřevěný ] Dobytčák ] Uhlák ] [ Výsypný PS-2 ] Plošinový krátký ] Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.