Plošinový krátký

 

 

Plošinový vůz

model Micro-Trains v měřítku 1 : 220


Model vozu dráhy Denver & Rio Grande Western naložený kotlem.

Postarší model, snad ze samých počátků velikosti Z v Americe. V katalogu Micro-Trains ho najdeme pod katalogovými čísly řady 525 (dříve 14500). V roce 2007, po uvedení dokonalejšího modelu plošinového vozu se zdálo, že tento hrubý model z nabídky zmizí, ale snad ve snaze o širší sortiment (nový plošiňák je jiného typu a je delší), se stařičký model v novinkách objevuje nadále, i v roce 2008.

Vůz je tvořen jediným kovovým odlitkem, k němuž jsou připevněny podvozky se spřáhly. Odlitek je, jak již bylo naznačeno, dosti hrubý, všechny detaily a hrany působí dojmem zaoblenosti. Nýty nejsou kdovíjak veliké a snad ještě ve velikosti N by byly dobré, ale v Zetku už působí přehnaně. Ještě více je zjednodušen spodek vozu. Podvozky jsou samozřejmě perfektní, stejné jaké se montují na novější výrobky.

V poslední době se vůz prodává také s různými modelovými náklady.

Postavíme-li tento historický model vedle některého soudobého výrobku, na první pohled je vidět, že se k sobě jaksi nehodí. Vůz má spíše sběratelskou hodnotu jako taková vzpomínka na počátky modelové velikosti Z.


Další pohled na vůz Denver & Rio Grande Western. Skutečný vůz byl vyroben v roce 1956, vozy tohoto provedení jezdily až do devadesátých let.


Spodek vozu je proveden hodně hrubě.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] Zavřené 15.2m ] Zavřený dřevěný ] Dobytčák ] Uhlák ] Výsypný PS-2 ] [ Plošinový krátký ] Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.