Plošina s čelnicemi

 

 

Plošinový vůz délky 18.3m (60’) s vysokými čelnicemi

model Micro-Trains v měřítku 1 : 220


Model vozu SSW 88219 dráhy Cotton Belt. Skutečný vůz byl vyroben v roce 1979.

Model přišel jako novinka v září 2007 a navázal na obyčejný plošinový vůz stejné délky (ale bez zvýšených čel) z února téhož roku. Vůz má katalogová čísla řady 527. V sortimentu MTL do jisté míry nahrazuje starší model plošinového vozu se zvýšenými čelnicemi (MTL 526 / 14600), který je z hlediska dnešních požadavků na modely již poněkud hrubý. Nový model ale představuje jiný typ vozu, delší a s modernějším provedením čelnic, takže i po uvedení novinky v sortimentu zůstávají oba.

Většinu dílů (vlastně vše až na ty čelnice) má nový model shodnou s plošinovým vozem bez čelnic. Hlavní rám je celokovový, z jednoho kusu včetně podlahy a brzdové výstroje a dává modelu potřebnou hmotnost. Čelnice jsou plastové a jsou do rámu zacvaknuty. Jediným doplněným drobným detailem je kolo ruční brzdy.

Vůz se prodává také s různými modelovými náklady.

Model hodnotím spíše jako průměrný. Kovový rám je udělaný pěkně, všechny detaily (shora prkna a zespodu brzda) jsou přiměřeně plastické a se zřetelnými hranami, stupačky jsou pěkně tenoučké, ale určitě bylo možné si s tím pohrát více. Především žebříky na čelnicích mohly být udělané ze samostatného dílu, tak nějak, jako je to na podobném modelu ve velikosti N (MTL 54).


Detail čelnice (konec vozu s ruční brzdou). Až na kolo ruční brzdy je čelnice vyrobena z jediného dílu, takže žebříky se tak trochu podobají skříni s přihrádkami...


Detail konce vozu. Zkratka SSW označuje dráhu s oficiálním názvem St. Louis Southwestern Railway Company, která ale byla známá spíše pod přezdívkou Cotton Belt.


Pohled na spodek vozu. Především páteřový nosník a hlavní příčníky by vypadaly lépe, kdyby nebylo vše uděláno z jednoho kusu.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] Zavřené 15.2m ] Zavřený dřevěný ] Dobytčák ] Uhlák ] Výsypný PS-2 ] Plošinový krátký ] [ Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.