Zavřený dřevěný

 

 

Zavřený vůz délky 12.2m (40’) s dřevěnou skříní

model Micro-Trains v měřítku 1 : 220


Vůz GN 24872 byl vyroben v srpnu 1919, ale model již nese na bočnici logo "Navštivte první americký ledovcový národní park", které se používalo v letech 1922-1935 a provozně tedy patří do tohoto období.

Tenhle model se vyrábí už dlouhá léta a je to tak trochu podfuk. Stejná vozová skříň se totiž používá jak na tento model normálněrozchodného čtyřicetistopého vozu velikosti Z, tak i na model třicetistopého úzkorozchodného vozu velikosti Nm. Je pravda, že 40 / 220 se skoro rovná 30 / 160, takže délka odpovídá, ale mnoho detailů by se lišit mělo. Nedokážu sice úplně zodpovědně posoudit, co je správnější, ale mám dojem, že model spíše odpovídá úzkorozchodnému vozu. V časech dřevěných vozů bylo sice mnoho výrobců a ještě více konstrukcí, takže by se asi na normálním rozchodu dalo najít něco hodně podobného, pak ale zase není docela zodpovědné vyrábět tento model v tolika barevných provedeních...

Místem, kde se vozy obou modelových velikostí liší jsou podvozky. Ty jsou vždy použity správné, v odpovídajícím měřítku, výrobce jich má koneckonců dost na výběr. Skříň vozu je plastová a je na ni doplněn jeden samostatný díl - kolo ruční brzdy. Detaily na skříni jsou obstojné (zvláště když uvážíme, že jde o poměrně starý model). Na rozdíl od ostatních zavřených vozů Micro-Trains nemá tento vůz otevírací dveře.


Další pohled na stejný vůz.


Detail čela vozu (strana s ruční brzdou).


Detail vozu Great Northern ukazuje kvalitu provedení nápisů na voze.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] Zavřené 15.2m ] [ Zavřený dřevěný ] Dobytčák ] Uhlák ] Výsypný PS-2 ] Plošinový krátký ] Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.