g
Athearn

 

Athearn

modely pro velikost N

Zde vyobrazené logo se používá pro výrobky velikosti N, o jiných zde ostatně ani nepíšeme.

Na těchto stránkách se zabýváme pouze výrobky určenými pro velikost N a to přesto, že tvoří jen malý zlomek výrobního sortimentu zaměřeného zejména na velikost H0.

Firma Athearn je tradiční výrobce modelů ve velikosti H0, vyrábí pravděpodobně nejúplnější řadu amerických motorových lokomotiv v H0. Když se na podzim roku 2002 rozšířila zpráva, že se chce pustit i do velikosti N, bylo to docela překvapení. A výroba ve velikosti N se začala rozbíhat hned v několika směrech - byly uvedeny jak modely z oboru příslušenství (reklamní tabule), z oboru nekolejových vozidel (traktory), tak i železniční vozy a lokomotivy. Uvedením své první lokomotivy se Athearn přidal ke skupině výrobců, kteří se v období 2001-2003 do tohoto oboru nově pustili. Athearn si pro svůj začátek chytře vybral výrazné modely moderních vozidel, takových, jaká jsou všem příznivcům železnic velmi dobře známa a přitom jejich modely až dosud průmyslově vyráběny nebyly (což je až zarážející, uvážíme-li, že jinak často vyrábí model jediné lokomotivy i několik výrobců a navíc se v tomto případě nejedná o úplně nejnovější vozidla, jaká lze na amerických drahách spatřit).

První lokomotivou Athearn je EMD F59PHI, prvními osobními vozy jsou patrové vozy Bombardier (velmi vhodné do soupravy s lokomotivou F59PHI). Hned od vstupu do velikosti N vyrábí Athearn také modely automobilů a traktorů a další příslušenství (reklamní poutače). Rychle byly ohlášeny i novinky z oboru nákladních vozů - obří třípodlažní článkový vůz na auta Gunderson Auto-Max a vozy na uhlí Bethgon Coalporters (Johnstown America Corp.). V roce 2004 firmu Athearn koupila Horizon Hobby Inc. a následně ke značce Athearn připojila celý N sortiment firmy MDC Roundhouse (kterou koupila také). Tím se značka Athearn jednoznačně zařadila mezi velké výrobce amerických modelů N.

Prozatím jsem pro stránky zpracoval tyto modely:

  typ výroba od roku poznámka
lokomotivy parní F-1 NP (2-8-0 Consolidation) 2005 model MDC z roku 2001
EMD F59PHI 2003  
vozy Bombardier patrové osobní 2003  
otevřený vůz na uhlí BethGon Coalporter 2004-5  
příslušenství automobily Ford C 2003  
traktory John Deere 2003  
hasiči auto se stříkačkou 2004  

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N

 

nahoru
Micro-Trains
Intermountain
de Luxe innovations
Life-Like
Athearn
Atlas
Bachmann
Con-Cor
E-R Models
Kato
Model Power
PCM
Roundhouse
Walthers
Aspenmodel Inc.
Ceník Ameriky
Model roku USA

EMD F59PHI
vozy Bombardier
BethGon
Autíčka

 

 

Home ] Micro-Trains ] Intermountain ] de Luxe innovations ] Life-Like ] [ Athearn ] Atlas ] Bachmann ] Con-Cor ] E-R Models ] Kato ] Model Power ] PCM ] Roundhouse ] Walthers ] Aspenmodel Inc. ] Ceník Ameriky ] Model roku USA ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.