g
Life-Like

 

Life-Like - modelová železnice N

Jsem distributorem výrobků značky Life-Like v České republice

Tato strana je věnována výrobkům Life-Like pro velikost N. Informace pro příznivce velikosti H0 jsou zde.

Modely Life-Like N

Life-Like v modelové velikosti N, to jsou především levné a přitom solidní (zejména motorové) lokomotivy.

Prozatím jsem pro stránky zpracoval tyto výrobky velikosti N:

typ výroba od roku poznámka
parní sedlová tendrovka raz dva  
Y3 N&W 2003  
Alco FA-1 2000  
FA-2 1993  
PA-1 (PB-1) 1998  
EMD SW8 2004 (další obrázky zde)
SW9, SW1200 1998  
GP18 1994  
E8 1995  
F9 1990 popis zde dole
F40PH 1991  
GP20 1999  
GP38 1989 popis zde dole
SD7 a SD9 1996  
Fairbanks-Morse Erie Built 1992  
vozy nákladní vozy   6 typů

něco málo o firmě Life-Like

Firma Life-Like patřila mezi tradiční dodavatele modelové železnice N a H0. K levným a jednoduchým modelům postupně v sortimentu přibývaly také výrobky lepší úrovně. Pro dokonalejší modely byly zavedeny značky "Proto" a "Heritage" (pro modely parních lokomotiv). V průběhu roku 2005 koupil firmu Life-Like modelářský velkoobchod Walthers. Od nákupu si sliboval mimo jiné posílení své pozice právě na trhu modelové velikosti N. Značka Life-Like zůstala i po změně majitele zachována a sortiment se dále rozvíjí. Uvažovalo se snad i o převedení některých vlastních výrobků Walthers (nákladní vozy) pod značku Life-Like, ale zatím nemám doloženo, že by k něčemu takovému došlo.

Značka Life-Like, přesto že je součástí Waltherse, si uchovává určitou nezávislost. Jedním ze zajímavých projevů této nezávislosti je to, že je možné být mezinárodním distributorem Life-Like i bez dealerské smlouvy s Walthersem, jak se ostatně stalo i mně.

Modely Life-Like se, stejně jako v případě řady dalších značek, vyrábějí v Číně. Ceny se dlouhodobě drží pod úrovní tradičně špičkových výrobců Atlas a Kato. Navíc jsou stále k dostání i některé starší výrobky za ceny vysloveně mírné. Na druhé straně jsou tu ale i náročné a poměrně drahé modely řady Heritage (např. parní lokomotiva Y3 N&W).

EMD GP38

Na této lokomotivě je vidět, že to není nejnovější model (byl uveden na trh v roce 1989), současné výrobky jsou přece jen jemněji zpracovány. Na druhou stranu je to ale spolehlivý stroj jezdící přiměřenou rychlostí, nabízený navíc za velmi slušnou cenu. Model je někdy nesprávně označován jako typ GP38-2.


Lokomotiva typu GP-38 v barvách dráhy Santa Fe.


Lokomotiva typu GP-38 v barvách dráhy CSX Transportation.


Lokomotiva CSX Transportation z nadhledu.


Lokomotiva GP38 Conrail.

EMD F9 (F7)

Tento model je prodáván jako typ F7, ale ve skutečnosti má blíže k typu F9. Každopádně se na lokomotivě vyskytuje směs detailů charakteristických pro oba zmíněné typy. Model je v prodeji od roku 1990 a z pohledu dnešních nároků je poněkud hrubý. Spolu s lokomotivou GP38 ale patří k nejlevnějším v současnosti dostupným modelům.


Lokomotiva typu F-7 v barvách dráhy Union Pacific.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

 

nahoru
Micro-Trains
Intermountain
de Luxe innovations
Life-Like
Athearn
Atlas
Bachmann
Con-Cor
E-R Models
Kato
Model Power
PCM
Roundhouse
Walthers
Aspenmodel Inc.
Ceník Ameriky
Model roku USA

Sedlová tendrovka
Y3 N&W
Alco FA-1
Alco FA-2
Alco PA
E8 A/B
F40PH
GP18
GP20
SD7/9
SW8 a SW1200
Erie-built
Nákladní vozy

 

 

Home ] Micro-Trains ] Intermountain ] de Luxe innovations ] [ Life-Like ] Athearn ] Atlas ] Bachmann ] Con-Cor ] E-R Models ] Kato ] Model Power ] PCM ] Roundhouse ] Walthers ] Aspenmodel Inc. ] Ceník Ameriky ] Model roku USA ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.