g
Model Power

 

 

Lokomotivy Model Power

Firma Model Power je tradičním dodavatelem modelové železnice a je pro ni typické, že svoje modely nechává vyrobit kdekoliv na světě, pokud to vyjde levně. Skutečným výrobcem lokomotiv či vozů se značkou Model Power, které se vám dostanou do ruky, tak může být Mehanotehnika, Lima, Minitrix, či některý z dalších evropských, nebo v poslední době spíše asijských výrobců. Spolupráce s některými výrobci skončila, s jinými je nově navazována, sortiment se mění, ale značka Model Power trvá.

Pro výrobky Model Power bývala typická spíše nižší kvalita, doprovázená příjemně nízkou cenou a náročnější modelář by o ně pohledem nezavadil. V poslední době se ale pod touto značkou objevují i kvalitnější modely. Pozornost si zaslouží především celá řada amerických parních lokomotiv vyráběných ve spolupráci s firmou Mantua. Společným znakem těchto výrobků je kovový kotel s množstvím z výroby osazených detailů a pěkný modelový pojezd s propracovaným rozvodem. Pohon a převody bývají někdy zpočátku hlučnější, než u "modelově zavedenějších" výrobců, ale po čase se zaběhnou a jízdní vlastnosti jsou pak dobré. Právě těmto modelům jsou věnovány první příspěvky, které zde o značce Model Power zveřejňuji.

Dlouhá léta nesly značku Model Power jen modely severoamerických železnic. V posledních letech se v sortimentu nově objevily (patrně jako výsledek spolupráce s tamními firmami) i modely čínských vozidel. I tomuto velice zajímavému tématu bych se zde rád výhledově věnoval.

Prozatím jsem pro stránky zpracoval tyto typy vozidel:

typ výroba od roku poznámka
parní mikádo USRA 2004-2005  


Ukázka parních lokomotiv Model Power - Mantua. Na snímku čtyři mikáda USRA.


Obalem modelů parních lokomotiv je plastová kazeta, která nejen dobře chrání model před poškozením, ale je zároveň řešena prakticky a elegantně. Navíc je ještě celá kazeta uzavřena v papírové krabičce (ta na tomto obrázku není). Kazeta by snad mohla být jen o něco menší.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N. 

nahoru
Micro-Trains
Intermountain
de Luxe innovations
Life-Like
Athearn
Atlas
Bachmann
Con-Cor
E-R Models
Kato
Model Power
PCM
Roundhouse
Walthers
Aspenmodel Inc.
Ceník Ameriky
Model roku USA

Mikádo USRA

 

 

Home ] Micro-Trains ] Intermountain ] de Luxe innovations ] Life-Like ] Athearn ] Atlas ] Bachmann ] Con-Cor ] E-R Models ] Kato ] [ Model Power ] PCM ] Roundhouse ] Walthers ] Aspenmodel Inc. ] Ceník Ameriky ] Model roku USA ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.