g
PCM

 

 

Precision Craft Models

Precision Craft Models (zkráceně PCM) je americká firma, která byla sice založena teprve v roce 2004, ale velice rychle se rozvíjí. Vyrábí vysoce kvalitní modely a zvláště se zaměřuje na jejich digitální část a zvukové efekty. První modely byly v nejrozšířenější velikosti H0, následovalo několik výrobků pro menšinové  úzkorozchodné velikosti 0n3 a 0n30 a v roce 2006 se objevila i první novinka pro zde nejvíce sledovanou velikost N.

Nástup do velikosti N je dosti velkorysý. Jako první se v roce 2006 objevila lokomotiva EMD E7, druhá lokomotiva Alco PA je ohlášena symbolicky na poslední den roku 2006, třetí má být EMD E8/9 v únoru 2007. Kromě toho je ohlášena také malosériová parní lokomotiva (jeden z typů dráhy Pennsylvania) a několik vozů (mimo jiné velice zajímavý výsypný vůz).

lokomotiva EMD E7

První z modelů PCM pro velikost N se stal dalším z milníků ve vývoji této modelové velikosti, neboť je to první americká lokomotiva této velikosti z výroby vybavená digitálně ovládanými zvukovými efekty. Lokomotiva E7 patří k tradičním strojům a jenom ve velikosti N je to už asi pátý tovární výrobek tohoto typu. Je tedy s čím srovnávat.

Pěkný model obou dílů (A a B) přichází v řadě barevných provedení, včetně lokomotivy Pennsylvania s charakteristickými anténami ("zábradlí na střeše"). Kovový rám lokomotivy včetně kompletního pohonu vyplňuje jen dolní polovinu skříně, horní polovina skříně je vyhrazena pro digitální část a reproduktory. Zvukový modul LokSound V3.5 pochází od německé firmy ESU. Na rozdíl od skutečnosti jsou poháněny všechny nápravy lokomotivy. Zadní dvojkolí mají bandáže pro zvýšení tažné síly.

Více se o modelu dozvíte v hodnocení časopisu Model Railroader, které vyšlo listopadovém čísle 2006. Přijde-li mi mašinka do ruky, dočkáte se třeba i fotografií.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru
Micro-Trains
Intermountain
de Luxe innovations
Life-Like
Athearn
Atlas
Bachmann
Con-Cor
E-R Models
Kato
Model Power
PCM
Roundhouse
Walthers
Aspenmodel Inc.
Ceník Ameriky
Model roku USA

 

 

Home ] Micro-Trains ] Intermountain ] de Luxe innovations ] Life-Like ] Athearn ] Atlas ] Bachmann ] Con-Cor ] E-R Models ] Kato ] Model Power ] [ PCM ] Roundhouse ] Walthers ] Aspenmodel Inc. ] Ceník Ameriky ] Model roku USA ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.