g
Na auta

 

 

Článkový vůz Thrall pro přepravu automobilů

Atlas nyní nabízí model jedné z největších beden, jaké jezdí po současných amerických železnicích. Dvoučlánkový vůz pro přepravu automobilů je dlouhý 42.7 metru a spočívá na trojici "sedmdesátitunových" podvozků typu roller bearing. Vyvinula ho vagónka Thrall pro společnost Trailer Train (TTX) v roce 1997. Používá se pro rozvážení nově vyrobených automobilů z automobilek do distribučních středisek jejich prodejců.


Celkový pohled na vůz registrovaný u společnosti TTX.

model Atlas v měřítku 1 : 160

Model se prodává od konce roku 2003. Provedení modelu je tradičně kvalitní. Výrobci se podařilo pěkně zvládnout i měch spojující oba články (provedení měchu u modelů článkových vozidel často znehodnocuje i jinak velmi pěkné modely).

Nedořešené je balení vozu. Vůz je dodáván rozdělený, každý článek ve vlastní krabičce, k jednomu z článků je přiložen střední podvozek s měchem. Pro spojení do provozního stavu je nutné připojit oba články ke střednímu podvozku. Každý z nich se připevňuje dvojicí malých šroubků, pro tuto operaci je třeba vlastnit miniaturní křížový šroubovák. Sestavený článkový vůz se ale už nevejde do krabičky. Pochybuji, že by někdo vůz soustavně rozšroubovával a sešroubovával - je prostě potřeba pro něj nalézt jiný způsob uložení.


Detail bočnice ukazuje, že vůz sice nese logo železnice Union Pacific, ale je registrovaný u společnosti Trailer Train.


Bok jednoho článku vozu BTTX 880079.


Tento detail ukazuje nejen kloub s Jakobiho podvozkem, ale i drobné nápisy, včetně těch, které rozlišují díly vozu na článek A (vlevo) a článek B (vpravo). (Vůz nebyl při fotografování sešroubovaný a tak výšky skříní obou článků navzájem trochu nehrají.)

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

 

nahoru
Kotel 41.6m3
Plošinové
Na auta

 

 

Home ] Kotel 41.6m3 ] Plošinové ] [ Na auta ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.