Slovensko

 

 

Dodávky na Slovensko

Zasílání na Slovensko se v poslední době velmi zjednodušilo zásluhou levných bankovních převodů (banka Fio). Zásilky na Slovensko od roku 2020 posíláme pouze dvěma dopravci - DPD nebo Záslkovnou. Poštou už neposílám.

základní nabídka pro objednávky ze Slovenska:

platba předem (v Eurech na slovenský účet)

zaslání na výdejní místo Zásilkovny - 94 Kč (včetně DPH, balík do 5 kg a 70 cm)

zaslání službou DPD - 266 Kč (včetně DPH)

Dobírka je také možná, ale dáváme přednost platbě předem. U velmi malých objednávek se navíc uplatní balné (to je stejné jako u českých vnitrostátních zakázek). Protože se většina objednávek platí předem, máte úplné vyčíslení nákladů v ruce ještě dříve, než cokoliv zaplatíte. A až do zaplacení můžete objednávku změnit, nebo zrušit.

Nyní podrobněji:

platba předem

Platba se provádí na slovenský účet. Je to tedy normální slovenský vnitrostátní bankovní převod, platí se v eurech a pokud chce za tuto operaci vaše banka nějaké poplatky, tak jsou stejné, jako když bankovním převodem platíte cokoliv jiného - řekněme elektřinu, nebo nájem. Bezpochyby se dá platba poslat i složenkou (poštovní poukázkou) typu "A" (tedy pokud se ta služba, od časů, kdy jsme ji měli společnou, na Slovensku nějak nezměnila). Na naší straně není služba zatížena žádnými poplatky a nic vám tudíž nebudeme z tohoto titulu přeúčtovávat.

Platbu zadáte podle pro-forma faktury, kterou vám pošlu e-mailem, včetně dalších instrukcí. Protože ještě stále účtujeme pouze v korunách, dostanete kromě pro-forma faktury (v korunách) ještě aktuální přepočet na eura, tj. přesnou částku, kterou máte poukázat. Přepočet se řídí aktuálním kursem ČSOB-nákup (viz zde), tj není to střední kurs, ale kurs o obvyklý bankovní rozdíl horší.

Pokud objednávka rozepsaná na pro-forma faktuře odpovídá vašim přáním, zaplaťte bez zbytečných odkladů (aby se omezil kursový rozdíl), nebo upravte částku k úhradě podle aktuálního kursu (znovu odkaz na kurs).

Peníze, které pošlete, se automaticky převedou na náš korunový účet. Výslednou fakturu (která je opět v korunách) upravíme podle skutečně připsané částky - většinou se to o nějaké halíře liší.

Převod je velice rychlý, v případě že sami používáte také Fio je podle dosavadních zkušeností v podstatě okamžitý (i v sobotu a v neděli).

----------

Pokud máte náhodou korunový účet v ČR (což není úplně běžné, ale ani kdovíjak vyjímečné), můžete jistě platit přímo v korunách, v tom případě si ale vyžádejte číslo našeho korunového účtu. Na slovenský účet Fio koruny rozhodně neposílejte.

DPD

Od roku 2013 zásilky na Slovensko posílám přednostně službou DPD. Cena je jednotná 266 Kč včetně DPH (220 Kč bez DPH) bez ohledu na rozsah objednávky. Doručení je většinou následující pracovní den po odeslání, funguje to dobře.

Ne každému toto bude vyhovovat. DPD se zaměřuje především na firemní klientelu a tak je potřeba, aby byl na adrese přes den přítomen někdo, kdo zásilku převezme (rozvoz také potřebuje telefonní číslo). Kdo přes den nemá nikoho doma a zaměstnání takové, že si nemůže dovolit nechat poslat balíček do práce, ten se bude nakonec muset uchýlit ke službám pošty.

dobírka

Dobírka je také možná, ale používám ji pro slovenské zásilky nerad a zcela vyjímečně. K výše uvedenému dopravnému se pak připočítá doběrečné (dobírkový poplatek) ve výši podle podmínek dopravce.

Pokud nebude zbytí, vyřeším váš požadavek dobírky operativně podle objednávky. To se týká služby DPD..Pošta dobírky na Slovensko snad už taky přijímá, ale nikdy jsem to nepoužil a už se to nehodlám učit - tj. tuto možnost nenabízím.

Všeobecně doporučuji spíše platbu předem.

nahoru
Obchodní podmínky
Slovensko
International orders
Ceníky
Bursy
Prodejny
Pro obchodníky
Nabídky

 

 

Home ] Obchodní podmínky ] [ Slovensko ] International orders ] Ceníky ] Bursy ] Prodejny ] Pro obchodníky ] Nabídky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.