g
Plošinové

 

 

Plošinový vůz délky 15.2m (50’)

model Atlas v měřítku 1 : 160

Stálicí sortimentu firmy Atlas je model plošinového vozu délky 15.2 m. Je to model postarší a nevyniká jemným zpracováním detailů, ale atraktivní vzhled, zejména v provedení s nákladem dvojice krátkých silničních návěsů, mu udržuje stálou popularitu. Jiný výrobce, pokud je mi známo, v současnosti (2004) takový model (nákladu) nenabízí. K udržení popularity přispívá i vcelku příznivá cena. V současnosti vyráběné vozy jsou již dodávány se spřáhly Accumate (kompatibilními se spřáhly Magne-Matic).

Při nákupu plošinového vozu máte na výběr tři možnosti: prázdný vůz s klanicemi, vůz bez klanic naložený jedním silničním návěsem délky 12.2m (40 stop) nebo dvěma návěsy délky 7.3m (24 stop). Návěsy používané jako náklad tohoto vozu lze koupit i samostatně (vždy po dvojicích).

Na obrázcích zde dole jsou zatím jen vozy s dvojicí návěsů.


Vůz Union Pacific. V době, kdy nastal prudký rozvoj automobilismu a místní dráhy ztrácely svůj význam a začalo jejich rušení, si významné železnice pořizovaly vlastní park silničních vozidel, aby udržely svou klientelu pomocí kombinované dopravy.


Vůz Great Northern.


Návěsy jsou na voze upevněny pomocí dvou čepů zasunutých do podlahy vozu. Lze je snadno sundat z vozu, ale pokud pro ně nemáme v silnici připravené dírky (nebo neodřízneme upevňovací čepy), tak trochu pajdají.

Informace o aktuální nabídce naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

 

nahoru
Kotel 41.6m3
Plošinové
Na auta

 

 

Home ] Kotel 41.6m3 ] [ Plošinové ] Na auta ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.