Dobytčák

 

 

Vůz na přepravu dobytka délky 12.2m (40’)

model Micro-Trains v měřítku 1 : 220


Vůz, který se stal předlohou tohoto modelu byl vyroben v březnu 1947 a v této podobě jezdil pro dráhu New York Central až do poloviny šedesátých let. Všimněte si otevřených bočních dveří modelu a jemného provedení detailů vozové skříně.

Klasický americký dobytčák ve velikosti Z najdeme v nabídce Micro-Trains v řadě katalogových čísel 520. Ve své době to byly velice rozšířené vozy a svážely na jatka nejen hovězí dobytek. Mnohé byly uvnitř rozděleny do dvou podlaží, případně bylo horní podlaží demontovatelné.

Ve velikosti Z stojí za obdiv překrásně zpracovaný výlisek vozové skříně. Jednotlivé profily kostry a prkna peřejek jsou vymodelovány velice jemně, věrněji než tomu je u řady obdobných vozů konkurenčních výrobců ve větší velikosti N. Vrcholem pak jsou funkční otevírací dveře, které otevřete celkem lehce, například nehtem malíčku (lehce, ale přesto se strachem, že to slaboučký děrovaný výlisek nevydrží).


Stejný vůz, jako na předchozím snímku, ale zde má již dveře zavřené.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a vozů Micro-Trains pro velikost Z a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Zavřené 12.2m
Zavřené 15.2m
Zavřený dřevěný
Dobytčák
Uhlák
Výsypný PS-2
Plošinový krátký
Plošina s čelnicemi
Kontejnerový
Cisterna

 

 

Home ] Zavřené 12.2m ] Zavřené 15.2m ] Zavřený dřevěný ] [ Dobytčák ] Uhlák ] Výsypný PS-2 ] Plošinový krátký ] Plošina s čelnicemi ] Kontejnerový ] Cisterna ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.