g
Midwest

 

dřevěné, plastové a kompozitní materiály pro modeláře

Jsem distributorem Midwest Products v České republice

 

Americká firma Midwest Products Co. Inc. sídlí ve státě Indiana a specializuje se především na dřevěné výrobky pro modeláře. Základem sortimentu jsou klasické výrobky z balsy a smrkové nosníky, ale tím nabídka zdaleka nekončí. Vybere si každý, ať už potřebuje dřevo lehké a pevné pro letecké modely, dřevo dobře obrobitelné pro řezbářské práce, nebo dřevo atraktivního vzhledu, pro drobné dekorační předměty. Z tvrdých ušlechtilých dřev najdeme v sortimentu Midwest ořech, třešeň a dokonce i mahagon (více o dřevu). Kromě tradičních hranolů a desek se vyrábějí také specializované tvary např. pro stavbu architektonických modelů. Midwest dodává také několik druhů překližek.

Další výrobky Midwest jsou jen krůček od tohoto dřevěného základu, ovšem ten krůček byl vykonán několika různými směry. V sortimentu najdeme tedy také modelářské materiály s příbuzným původem nebo modelářským využitím - korek (na kolejové lože), plast a uhlíkový kompozit. Další skupinu nabídky tvoří stavebnice založené na těchto materiálech. Jsou to především stavebnice lodí a letadel, ale také stavebnice amerických dřevěných železničních mostů (pro velikost H0). Menší, ale přesto velice zajímavou část sortimentu tvoří nástroje pro modelářskou práci (Easy Cutter a řezbářská dlátka). Ještě o jeden krůček dál pak je několik stavebnic parních strojů (např. model Heritage), které lze využít mimo jiné i k pohonu lodí ze stavebnic Midwest.

V současnosti máme skladem jakýsi průřez celým sortimentem vyjma stavebnic lodí, letadel, a výrobků ze smrku a balsy, což jsou výrobky trochu mimo naši specializaci (a na českém trhu dostatečně dostupné od jiných dodavatelů). Máme nosníky a desky z lípy, ořechu, třešně a mahagonu, některé tvarové výrobky pro architektonické modely, uhlíkové kompozity, korkové lože N i H0, nástroje a parní stroje. Zavedený sortiment budeme dále posilovat, ale do těch čtyř témat funkční modelařiny se pustím leda v případě konkrétní spolupráce s nějakou, tímto směrem zaměřenou, prodejnou.

dřevěné hranoly a desky

Dřevěných hranolů a desek je v sortimentu Midwest spousta, něco více o dřevu píšeme zde, nabídka základní řady hranolů a desek je jinde. V tomto přehledu bych rád upozornil hlavně na některé méně obvyklé dřevěné výrobky. Na prvním místě bych zmínil drobné lipové hranolky vhodné hlavně pro stavbu architektonických modelů (ale třeba také nákladů a skládek dřeva pro železniční modeláře). Jsou, podobně jako plastové profily Evergreen, baleny v plastových sáčcích obsahujících různý počet kusů za jednotnou cenu (nabídka je tady).


Balíčky s drobnými lipovými hranolky Midwest.

lipové desky s reliéfem

Další zajímavou skupinou výrobků jsou dřevěné desky (prkénka) s reliéfem představujícím dřevěné stěny nebo vlnitý plech.


Lipové desky s reliéfem napodobujícím prkenné stěny nebo vlnitý plech (to je ta deska uprostřed nahoře).

uhlíkové kompozity

Midwest dodává tyto kompozitní materiály v podobě hranolů (pásů), trubek a tyčí kruhového průřezu.


"Lehčí než hliník, pevnější než ocel" - to je slogan, který najdeme na sáčcích s uhlíkovými kompozity Midwest.

korkové kolejové lože

Midwest dodává korkové kolejové lože pro velikost N, pro velikost H0 a pro velikost 0, jednak v pásech délky 914 mm, jednak v podobě hotových tvarových dílů pod výhybky.


Čelní pohled na korkové lože Midwest, dole H0, nahoře N. Pásy jsou dodávány s obdélníkovým průřezem a šikmým nakrojením uprostřed. Obě poloviny je třeba před použitím odtrhnout od sebe a opět přiložit k sobě obráceně - šikmé okraje patří na vnější strany. Obrázek také ukazuje, že lože jsou balena po 25 kusech.

plastové desky

Midwest dodává plastové desky z různých materiálů (PS, PVC, PES, PC), v různých tloušťkách, barvách, s různou povrchovou úpravou a zpracováním.Desky mají jednotný formát 194 x 280 mm.


Prodejní stojan na plastové desky je vyrobený jen z papundeklu. Na rozdíl od stojanů některých jiných dodavatelů je za něj třeba zaplatit. Na snímku je ještě starší provedení, z časů, kdy Midwest prodával desky Raboesch. Dnes má Midwest vlastní, téměř shodný sortiment a stojan je lepší - vyrábí se z drátů a zabírá méně místa. Stojan na fotografii je prázdný.

nahoru
Plasty
Mosaz
Pakfong
Měď
Fosforbronz
Hliník
Nerez
Uhlík
Dřevo
Profily - přehled
Šroubky a díly
Evergreen
Raboesch
MBS
Mosaz Ms
K&S
Albion Alloys
Midwest
Proedge
Modelcraft
Leptané plechy
Obtisky
Tvarová paměť

Šindele
Easy Cutter
Řezbářská dlátka

 

 

Home ] Plasty ] Mosaz ] Pakfong ] Měď ] Fosforbronz ] Hliník ] Nerez ] Uhlík ] Dřevo ] Profily - přehled ] Šroubky a díly ] Evergreen ] Raboesch ] MBS ] Mosaz Ms ] K&S ] Albion Alloys ] [ Midwest ] Proedge ] Modelcraft ] Leptané plechy ] Obtisky ] Tvarová paměť ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.