g
Intermountain

 

Intermountain - modelová železnice N

Jsem autorizovaným prodejcem výrobků InterMountain Railway Company (IRC)

 

Tato strana je věnována výrobkům Intermountain pro velikost N. O sortimentu pro velikost H0 píšeme jinde.

typ řada katalogu výroba od roku poznámka
parní AC-12 SP 79000 2010  
EMD F7   2004?  
SD40T-2   2004  
SD45T-2   2004  
nákladní vozy vysokostěnný vůz smíšené stavby USRA 66600 ? laserem řezané dřevěné díly
vysokostěnný vůz smíšené stavby, s podlahovými klapkami a zvýšenými bočnicemi 68000 ?  
chladící vůz Santa Fe 66100 ?  
uzavřený výsypný vůz válcový 65100 65200 ?  
uzavřený výsypný vůz ACF se dvěma ýsypkami 66500 ?  

Výrobky Intermountain začínáme v přímém zastoupení nabízet od přelomu roku 2006/2007. Než zde vybuduji důstojný přehled sortimentu, bude to chvíli trvat.

o modelech Intermountain

Bývá zvykem třídit výrobce modelů na lepší a horší. Pokud bychom chtěli tímto způsobem zařadit výrobky Intermountain, ukáže se, že to není tak snadné. Na jedné straně modely s dokonalými detaily, časté využívání leptů a pěkně provedené popisy, na druhé straně na modelech občas narazíme na nějakou nedomyšlenost (např. některým lokomotivám nedrží skříň na spodku). Nepříliš přesvědčivé jsou někdy také jízdní vlastnosti. Stane se, že lokomotivy stejného typu jedou různě rychle, takže když je společně postavíme do čela vlaku, tak se spíše perou, než by si pomáhaly. V coloradském mezihoří se zkrátka zaměřili více na modelovost, než na funkčnost. Více o konstrukčním řešení spodku a pohonu lokomotiv najdete na samostatné stránce.

něco málo o firmě

Firma Intermountain sídlí v Coloradu a vyrábí modely ve velikostech H0 a N. Ve velikosti N vyráběla dlouho jen nákladní vozy. V tomto oboru se specializovala na vozy výsypné (včetně uzavřených vozů na obilniny a různé granuláty). Později se pustila také do lokomotiv, prvním modelem byla EMD FT a v rychlém sledu pak následovaly další stroje. Intermountain přišel s vůbec prvními modely tunelových typů EMD SD40T-2 a SD45T-2 (nakonec, je to přece firma sídlící mezi horami, že).

Firma Intermountain je navíc distributorem několika (v roce 2007 devíti) menších a méně známých modelářských firem. Většina z nich se věnuje pouze velikosti H0, některé také N. V našem sortimentu z nich najdete například osobní vozy od firmy Centralia Car Shops. Tyto výrobky jsou ale začleňovány do sortimentu Intermountain a někdy na první pohled ani není poznat, že mají jiný původ. Některé značky jsou postupně do IRC integrovány, takže například v roce 2009 je uváděný počet distribuovaných značek nižší.

V roce 2010 přichází Intermountain se svým prvním modelem lokomotivy parní (AC-12 SP).


Lokomotiva typu EMD SD40T-2 v barvách dráhy DRGW. (foto IRC)

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N.

nahoru
Micro-Trains
Intermountain
de Luxe innovations
Life-Like
Athearn
Atlas
Bachmann
Con-Cor
E-R Models
Kato
Model Power
PCM
Roundhouse
Walthers
Aspenmodel Inc.
Ceník Ameriky
Model roku USA

AC-12 SP
F7
SD40T-2
SD45T-2
Vysokostěnný
Vysokostěnný
Chladící SF
Výsypný válcový
Výsypný ACF
Dvojkolí
CCS

 

 

Home ] Micro-Trains ] [ Intermountain ] de Luxe innovations ] Life-Like ] Athearn ] Atlas ] Bachmann ] Con-Cor ] E-R Models ] Kato ] Model Power ] PCM ] Roundhouse ] Walthers ] Aspenmodel Inc. ] Ceník Ameriky ] Model roku USA ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.